Żelem można myć:
- porcelanę
- naczynia szklane
- kryształy
- metalowe misy i patery
- naczynia do pieczenia i gotowania
- sztućce
- ozdobne srebra
- oraz wiele innych rzeczy, które można myć w zmywarkach
Sposób stosowania i dozowania:
Postępuj zgodnie z instrukcją zmywarki. Wlej 25 ml żelu do pojemnika przeznaczonego na detergent wewnątrz zmywarki. Przy silnie zabrudzonych i tłustych naczyniach zwiększ ilość żelu do całkowitego napełnienia pojemnika. Przed włączeniem zmywarki należy uzupełnić nabłyszczacz i sól regeneracyjną. Zmywarka powinna mieć ustawioną właściwą twardość wody i wyregulowane dozowanie nabłyszczacza.
Ważna wskazówka
Organiczny żel myjący naczynia w zmywarce wymaga właściwego ustawienia parametrów zmywarki. Zmianę ustawień w zmywarce należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją obsługi. Najpierw należy wyregulować siłę zmiękczania wody. Przed przystąpieniem do regulacji należy uzupełnić żel myjący, płyn płucząco-nabłyszczający i sól regeneracyjną. Jeśli przed uzupełnieniem, soli zabrakło to po uzupełnieniu przed regulacją i kolejnym użyciem zmywarki zalecamy włączyć jeden cykl płukania. Należy ustawić twardość wody o jeden stopień większy niż podaje dostawca wody. Dla przykładu, jeśli dostawca deklaruje twardość wody 2-3,5mmol CaCO3/L (200-350ppm) to należy ustawić w zmywarce >3,5mmol CaCO3/L (350ppm). Kolejnym krokiem jest regulacja ilości dozowania płynu płucząco-nabłyszczającego. Ustawienie zużycia płynu ustalamy metodą obserwacji naczyń szklanych po myciu. Jeśli na naczyniach są białe osady o okrągłym kształcie i wielkości kropli wody to należy zwiększyć ilość płynu. Natomiast, jeśli na naczyniach pojawiają się podłużne zacieki, to ilość płynu należy zmniejszyć. Regulację należy powtarzać przy kolejnych cyklach mycia do osiągnięcia żądanego efektu. By naczynia były zawsze prawidłowo myte należy uzupełniać nabłyszczacz i soli regeneracyjną.
Dlaczego żel, a nie tabletki?
Zdarza się, że tabletki nie rozpuszczają się całkowicie w procesie mycia. Ich toksyczne pozostałości mogą być jeszcze obecne w trakcie płukania naczyń. Może to spowodować, że na umytych naczyniach będą pozostałości detergentów. Może mieć to negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Należy stosować sól EcoVariant
Sprawne działanie zmywarki jest zależne od miękkiej wody, którą w zmywarce przygotowuje wymiennik jonów wapnia. Wymiennik jonów do sprawnego działania musi używać soli regeneracyjnej. Dobrze oczyszczona woda chroni pompę, grzałki, przewody i dysze przed kamieniem wapiennym i wydłuża ich żywotność. Umożliwia uzyskanie doskonale umytych naczyń bez zacieków wapiennych. Przyczynia się również do mniejszego zużycia środków myjących i płucząco nabłyszczających.
Należy stosować nabłyszczacz EcoVariant
Zmywarka wymaga stosowania oddzielnie płynu płuczącego. Woda po myciu jest całkowicie wymieniana i musi być uszlachetniona by pozbyć się pozostałości środka myjącego oraz by uzyskać doskonały efekt mycia bez zacieków.
Produkt nie został sklasyfikowany jako niebezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska w myśl obowiązujących przepisów. Należy jednak zachować ostrożność jak przy obchodzeniu się z chemikaliami. Nie połykać. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oczu natychmiast wypłukać oczy strumieniem wody, rozchylić powieki; jeżeli poszkodowany nosi soczewki kontaktowe, natychmiast je wyjąć. W razie konieczności zasięgnąć porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w temp. od 5 do 25 ̊C.
Zawartość: Niejonowe środki powierzchniowo czynne nie mniej niż 5% lecz nie więcej niż 15% (w tym: saponiny z rośliny Sapindus Mukorossi), Fosfonian nie więcej niż 5%, Polikarboksylan nie więcej niż 5%, Środki konserwujące spożywcze: potassium sorbate, sodium benzoate.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie