- -10%
- Zniżka 10%

Hipoalergiczny azs, pH neutralne, ekologiczny. Wyprodukowany głównie z rośliny Sapindus Mukorossi. Do stosowania w zamian tabletek lub kapsułek.
Zamów do godz. 11 - przesyłkę otrzymasz jutro lub w kolejny dzień roboczy
Twoich oczekiwań masz do 365 dni na zwrot. Przesyłka zwrotna jest bezpłatna.
Prezentowany produkt to Flash PERFECT firmy EcoVariant jest od lat najlepszym na rynku ekologicznym produktem do zmywarki. Można stosować jak tabletki i kapsułki do zmywarki. Wytworzony głównie z rośliny Sapindus Mukorossi, która jest znana pod nazwą orzechy piorące. Ekologiczne zmywanie bez zbędnej chemii! Nie pozostawia w naczyniach szkodliwych i alergicznych związków. Nie szkodzi środowisku. Jest neutralny i bezpieczny. Nie posiada żadnych znaków ostrzeżeń chemicznych!
Można myć:
Ekologiczny:
Opakowanie ekologiczne z recyklingu:
Surowce roślinne są odnawialne
Nie testowany na zwierzętach
Produkt objęty certyfikatem "GUARANTEE EcoVariant"
Sposób stosowania i dozowania:
Stosować zgodnie z instrukcją zmywarki dotyczącą stosowania środków myjących. Stosować w zamian tabletek. Napełniać tylko do tego celu przeznaczony pojemnik (ten sam do którego wkłada się tabletkę) do wskazanej wysokości lub ¾ miarki umieszczonej na opakowaniu ok.25g. Zaleca się stosować łącznie z nabłyszczaczem i solą regenerującą EcoVariant.
WAŻNA WSKAZÓWKA:
Ekologiczny środek myjący naczynia w zmywarce jest bardzo łagodny i wymagają zmiany ustawień parametrów zmywarki. Jeśli efekt mycia naczyń jest niezadowalający należy zastosować się do poniższych wskazówek: By zoptymalizować skuteczność mycia i zmniejszyć zużycie prądu, żelu, płynu i soli należy wyregulować siłę zmiękczanie wody przez zmywarkę. Przed przystąpieniem do regulacji należy uzupełnić żel myjący, płyn płucząco nabłyszczający i sól regeneracyjną. Jeśli przed uzupełnieniem soli było zbyt mało to po uzupełnieniu przed kolejnym użyciem, należy włączyć jeden cykl płukania. Zaleca się ustawić twardość wody zawsze o jeden stopień większy niż podaje dostawca. Dla przykładu, jeśli dostawca deklaruje twardość wody 2-3,5mmol CaCO3/L (200-350ppm) to należy ustawić w zmywarce >3,5mmol CaCO3/L (350ppm). Kolejnym krokiem jest regulacja ilości dozowania płynu płucząco nabłyszczającego. Ustawienie zużycia płynu ustalamy metodą obserwacji naczyń szklanych po myciu. Jeśli na naczyniach są białe osady o okrągłym kształcie i wielkości kropli wody to należy zwiększyć ilość płynu. Natomiast, jeśli na naczyniach pojawiają się podłużne zacieki, to ilość płynu należy zmniejszyć. Regulację należy powtarzać do osiągnięcia właściwego efektu mycia i zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi zmywarki. By naczynia były prawidłowo myte należy pamiętać o uzupełnianiu w zmywarce płynu płucząco nabłyszczającego i soli regeneracyjnej. Zastosowanie się do niniejszych wskazówek pozwoli Państwu cieszyć się z lśniących naczyń dając odrobinę wytchnienia naturze.
Przechowywanie:
Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Zaleca się przechowywanie w temperaturze od 5 do 25°C. Zużyć przed datą umieszczoną na opakowaniu.
Usuwanie odpadów:
Pozostałą zawartość rozcieńczyć wodą i wylać do kanalizacji, karton i wypłukany worek umieścić we właściwych pojemnikach do segregacji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w gminie.
Zawartość wg. (WE) nr 648/2004: Niejonowe środki powierzchniowo czynne nie więcej niż 5%, amfoteryczne środki powierzchniowo czynne nie więcej niż 5%; Fosfonian nie więcej niż 5%; Polikarboksylan, Zawiera środek konserwujący spożywczy: (E,E)-heksa-2,4-dienoat potasu. Zawartość tej mieszaniny spełniają kryterium biodegradowalności z Rozporządzenia (WE) nr 648/2004 o środkach czystości.
Zawartość (wykaz składników) wg. INCI:
AQUA PURIFICATA | Ultra czysta rewitalizowana woda |
EcoTenz*SAPINDUS MUKOROSSI EXTRACTARGANIA SPINOSA EXTRACTPOLYSORBATE 20 | Główny składnik myjący – biosurfaktantnaturalna saponina z orzechów piorącychnaturalny ekstrakt z owocu arganiineutralny emulgator kosmetyczny |
COCOMIDOPROPYL BETAINE | Wspomaga mycie, ułatwia płukanie, wytworzony z oleju roślinnego |
PHOSPHONATE – nie więcej niż 0,3% | Zmiękcza wodę, otrzymany z kwasu fosforowego, degraduje do fosforu. Nie mylić z fosforanem. |
TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE | Uzupełnia proces mycia wytworzony z surowców roślinnych |
POLYCARBOXYLATE | Reguluje pH, chroni podzespoły zmywarki |
HYDROXYETHYLCELLULOSE | Wiąże uwolnione zanieczyszczenia, wytworzony z drewna |
POTASSIUM SORBATE | Sorbinian potasu - komponent spożywczy chroni żel przed mikroorganizmami, naturalnie występuje w owocach jarzębiny |
GLYCERIN | Wspomaga proces mycia, wytworzony z olejów roślinnych |
* z tego składnika jesteśmy dumni
Bezpieczeństwo: Zgodnie z Rozporządzeniem nr 1272/2008 (CLP) produkt nie został sklasyfikowany jako stwarzający zagrożenia i nie posiada elementów oznakowania. Jest hipoalergiczny, nie toksyczny, nie podrażnia oczu i skóry, ma neutralne pH. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu dokładnie przemyć oczy wodą.
Komentarze produktu
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane