Przeznaczony do mycia domowych muszli toaletowych i toy TOI. Szczególnie zalecany do toalet kamperach. Zalecany w układach przydomowych oczyszczalniach ścieków, osadnikach gnilnych i szambach. Zwiększa higienizacje toalet, inicjuje fermentacje beztlenową (bezodorową), przyśpieszając rozpad próchniczy materii organicznej. Eliminuje powstawanie osadów dennych i kożuchów powierzchniowych w zbiornikach. 

Opakowanie ekologiczne z recyklingu:

  •          Butelka jest 100% z recyklatu HDPE
  •          Na tyle etykiety jest miarka by było można ponownie wykorzystać butelkę

Bezpieczeństwo: Label free. Zgodnie z przepisami (CLP) produkt nie jest sklasyfikowany, jako stwarzający zagrożenia. Stosowany zgodnie z przeznaczeniem i w zalecany sposób jest bezpieczny, nie toksyczny, nie podrażnia oczu i skóry. Ma umiarkowanie kwaśne pH. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu dokładnie przemyć oczy wodą. Nietestowany na zwierzętach.

Sposób stosowania i dozowania:Rozprowadzić żel po muszli toaletowej i pozostawić na kilka minut. Jeśli to konieczne wyczyścić szczotką i spłukać. Nie zostawić żelu do wyschnięcia. Nie stosować równocześnie z środkami dezynfekującymi.

Zawartość wg. (WE) NR 648/2004:Niejonowe środki powierzchniowo czynne nie więcej niż 5%, Surfaktanty zawarte w tej mieszaninie spełniają kryterium biodegradowalności z Rozporządzenia (WE) nr 648/2004 o środkach czystości.

Przechowywanie: Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Zaleca się przechowywanie w temperaturze od 5 do 25 ̊C w miejscu nienasłonecznionym. Należy zużyć przed datą umieszczoną na opakowaniu.

Zanim podejmiesz decyzje o wyrzuceniu opakowania upewni się czy możesz je wykorzystać, ponownie napełnić z opakowania uzupełniającego lub w punkcie sprzedaży produktów luzem - ZERO WASTE. Usuwanie odpadów: Pozostałą zawartość rozcieńczyć wodą i wylać do kanalizacji, wypłukaną butelkę umieścić we właściwym pojemniku do segregacji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w gminie.

Produkt o unikatowych walorach użytkowych i ekologicznych objęty certyfikatem "GUARANTEE EcoVariant"

Greener Label - Bardzo ekologiczna etykieta!

Wszystkie składniki są przyjazne dla człowieka, zwierząt i środowiska (Friendly ingredients). Zastosowane efektywne mikroorganizmy doskonale konserwują produkt bez użycia substancji biobójczych. Zaś użyte do czyszczenia zwiększają higienizacje przez zasiedlenie pożytecznymi mikroorganizmami, a powstałe ścieki podlegają łatwiejszej biodegradacji.

Zawartość (wykaz składników) wg. INCI:

AQUA PURIFICATA

Ultra czysta rewitalizowana woda

EM kompleks *

Namnożone szczepy probiotycznych kultur bakterii kwasu mlekowego, bakterii fotosyntezujących i drożdży; pożywka (oczyszczona woda, melasa z trzciny cukrowej, sól, kompleks minerałów)

Zasiedla środowisko pożytecznymi mikroorganizmami i utrudnia rozwój patogenów. Inicjuje fermentacje beztlenową (bezodorową), przyśpiesza rozpad próchniczy materii organicznej.

EcoTenz*

SAPINDUS MUKOROSSI EXTRACT

ARGANIA SPINOSA EXTRACT

POLYSORBATE 20

Główny składnik myjący – biosurfaktant

naturalna saponina z orzechów piorących

naturalny ekstrakt z owocu arganii

neutralny emulgator kosmetyczny

DECYL GLUCOSIDE

LAURYL GLUCOSIDE

Uzupełniają czyszczenie, wytworzone przez fermentacje z cukru

LACTIC ACID

Kwas mlekowy naturalnie występuje w przyrodzie, wytworzony przez fermentacje

XANTHAN GUM

Polimer wytworzony przez fermentacje cukru

* z tego składnika jesteśmy dumni