EcoVariant

Żel do mycia toalet z naturalnych orzechów piorących miętowy 5l

EKO korzyści:

 • zawiera organiczny detergent z orzechów piorących
 • neutralny skład dla człowieka i środowiska - LABEL FREE
 • w całości biodegradowalny
 • umożliwi korzystanie z "szarej wody"
 • przyjazny do przydomowych oczyszczalni ścieków
 • opakowanie częściowo z recyklingu i przeznaczone do recyklingu

Właściwości:

 • zapach mięty pieprzowej - naturalny olejek
 • uniwersalny do muszki porcelanowych i inox
 • zielony kolor - naturalny chlorofil
 • usuwa wszystkie zabrudzenia
 • usuwa kamień
 • usuwa nieprzyjemne zapachy

Szczegółowy opis produktu znajdziesz niżej.

MIĘTOWY
5 L
78,00 zł
Ilość
  Chwilowy brak w magazynie

  Produkt ekologiczny

w 100% biodegradowalny

  Masz 365 dni na zwrot

a przesyłka zwrotna jest darmowa.


Zapach to Twoja wizytówka!

Mięta pieprzowa to ziele powszechne ale i niezwykle cenione już przez starożytnych Rzymian. Miętę kojarzono z symbolem mądrości i trzeźwości umysłu. Miała też swoje romantyczne oblicze, nie bez powodu wciąż mówimy o poczuciu mięty do kogoś, do kogo żywimy sympatię. Ten wszechstronny surowiec stosowany jest do dzisiaj w medycynie, kuchni i kosmetyce. Najbardziej wyróżniającą się cechą olejku miętowego to zawartość w nim mentolu, przynoszącego ulgę dzięki chłodzącym właściwościom. W dodatku olejek ten wykorzystuje się w zwalczaniu problemów trawiennych, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych czy bólów mięśniowych.

Zapach mięty pieprzowej to uosobienie świeżości. Jej olejek pachnie niezwykle intensywnie, dominuje w nim mentolowe orzeźwienie, po chwili wyczuwalne są również nuty słodkie, ziołowe i pikantne. Przepełnia uczuciem czystości i świeżości, wzmaga siły witalne i otwiera umysł, zupełnie jak spacer wśród wonnych, letnich ziół.


WC Gel mint

Żel jest przeznaczony do mycie porcelanowych muszli toaletowych. Można stosować do muszli z stali nierdzewnej INOX.

Sposób stosowania i dozowania: Rozprowadzić żel po muszli toaletowej i pozostawić na kilka minut. Jeśli to konieczne wyczyścić szczotką i spłukać. Nie zostawić żelu do wyschnięcia.


Produkt jest bezpieczny i nie posiada symboli określających zagrożenia (nie jest sklasyfikowany jako stwarzający zagrożenie). Należy jednak zachować ostrożność jak przy obchodzeniu się z detergentami. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu dokładnie przemyć oczy wodą. Nie spożywać. Przechowywać poza zasięgiem dzieci w temp. od 5 do 25 ̊C.  Chronić przed światłem.

Zawartość: Niejonowe środki powierzchniowo czynne nie więcej niż 5% (w tym: saponiny z rośliny Sapindus Mukorossi), związki wybielające na bazie tlenu nie więcej niż 5%, Środki konserwujące spożywcze: (E,E)-heksa-2,4-dienoat potasu, benzoesan sodu, Colorant CI75815, Parfum - zawiera alergenne substancje zapachowe: Trans-menton, Linalool, Limonene, Eugenol.

Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.

Karta Charakterystyki dostępna tutaj: www.ecovariant.pl/do-pobrania


Usuwanie odpadów: 
Pozostałą zawartość wypłukać wodą i wlać do pralki na tkaninę bezpośrednio przed praniem, butelkę  i nakrętkę umieścić we właściwym pojemniku do segregacji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w gminie.


"Szara woda"

Szara woda (szare ścieki) to woda, która powstaje w domach podczas mycia naczyń, kąpieli i prania. Woda nie może zawierać fekaliów i toksycznej chemii. Nadaje się w ograniczonym zakresie do powtórnego wykorzystania. Należy jednak pamiętać, że nie ma regulacji prawnych, które by to umożliwiały. Z myślą o przyszłości projektuje się domowe instalacje sanitarne z rozdziałem na wodę szarą, więc i EcoVariant przygotował swoje produkty z tą myślą.